Urfa'ya Türkiye birinciliği! Şefler kenti gururlandırdı

Ankara'da düzenlenen Uuluslararası Yemek yarışmasından hünerlerini sergileyen Şanlıurfalı şefler kenti gururlandırdı.

Urfa'ya Türkiye birinciliği! Şefler kenti gururlandırdı
banner2

Ankara’da Uluslararası Gastronomi Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Yemek Yarışmasında şefler kıyasıya mücadele etti.

Birçok yöresel yemeğin sergilendiği yarışmada Şanlıurfa'dan da Şef Ali Keskin ve Şef Fatih Kaplan katıldı.  Şanlıurfa Gastronomi Eğitimciler Derneği adına Şef Kaplan ve Keskin önderliğinde ise Cennet Cici, Gamze Dönmez, Lazgin Çiftçi ve Müslüm Keskin yer aldı.TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Şefler birbirinden farklı kategorilerinde hünerlerini sergilerken, Ustalar Arası Ana Yemek Tabağı kategorisinde Altın Ustası olarak Şanlıurfa’yı Miftahi Tas Kebabı ile temsil eden Ali Şef, altın madalya ile Şanlıurfa’ya Türkiye Birinciliğini kazandırdı.MADALYA VE KUPALARLA DÖNDÜLER

Birçok kategoride mücadele eden Şanlıurfalı diğer yarışmacılar da kente; 5 altın madalya, 2 gümüş madalya, 1 bronz madalya ve 6 adet kupa kazandırdı.

Cevahir Han Konukevi adına yarışmaya katılan Ali Keskin, sosyal medyadan birçok tebrik mesajı aldı. Ali Şefi tebrik eden Cevahir Han Yönetim Kurulu Başkanı Asuman Yazmacı, şu sözlere yer verdi:

"Emeklerine sağlık Ali kardeşim. Şanlıurfa ve Cevahir Han için gurur verici.Tüm takım arkadaşların adına da yürekten teşekkürler. Daha nice ödüllerimiz olsun inşallah."

BİHA

YORUM EKLE