Akçakale’de Yalçınkaya, esnaf ve vatandaşla buluştu

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, vatandaşların sorunlarını yerinde görebilmek amacıyla esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Akçakale’de Yalçınkaya, esnaf ve vatandaşla buluştu
banner1

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Her hafta başı iş yerlerini ziyaret eden Yalçınkaya esnafın sorun ve önerilerini yerinde dinledi. Hemşerileriyle sohbet edip çay içen Yalçınkaya, amacının vatandaşla birlik ve bütünlük içerisinde olmak olduğunu söyledi.

Esnafın yanı sıra yoldan geçen vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Yalçınkaya, esnaf ve vatandaşa yapılan hizmetleri aktararak, Akçakale de yaşayan ve çalışan tüm vatandaşlara daha iyi hizmet etmek için çalıştıklarını belirtti.
 


 

AKÇAKALE SINIR KAPISI 20 GÜNDÜR TİCARİ FAALİYETLERE AÇIK
Yalçınkaya esnaf ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Akçakale’nin en büyük sorunu Akçakale sınır kapısının çok geniş manada çalışması burada ticari hayatın canlanması işlerin o manada düzelmesi gerekir. Biz de bu konuda çaba gösteriyoruz. Kapımız bugün 20 gündür ticari faaliyetlere açık inşallah önümüzdeki yaz mevsiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de 10 ilçe 100 binlik, 200 köy 2 binlik. Bu şekilde bir yapılanma ve 30 milyar dolar harcama olursa, bunun merkezi Akçakale olacak. Ümit ediyoruz ki bu Suriye'nin yaraları sarılır Akçakale’de bu 9 yılın çektiği acısını ticaret yaparak iş yaparak sahada kendini göstererek esnafıyla çiftçisi ile bütün yaşayan ile inşallah kaderi değişir. Sorunlar var bu sorunlar var tabii biz de görüyoruz bir günde bu sorunların çözülmesi mümkün değil biz gecemizi gündüzümüze katıp Akçakale daha müreffeh sınırda yıldız bir ilçe olması için bütün gayretimiz israf ediyoruz” sözlerine yer verdi.
 

BİHA

YORUM EKLE