Urfa’daki müftüler toplandı: İşte alınan kararlar

Kasım ayı Şanlıurfa İlçe Müftüleri Toplantısı Siverek İlçesinde, Siverek İlçe Müftülüğünün ev sahipliğinde yapıldı.

Urfa’daki müftüler toplandı: İşte alınan kararlar
banner1

Şanlıurfa ilçe müftüleri toplantısı İl Müftüsü Mehmet Taştan'ın başkanlığında Siverek ilçesinde tüm ilçe müftülerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantı Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Toplantıda, Siverek Türkiye Diyanet Vakfı Şubesinin arazisine yapılacak olan cami için il koordinasyon kurulu kararı alındı.

Toplantıda alınan diğer kararlar şu şekilde sıralandı:

“Kurtuluş mücadelemizin köklü hatırasını yaşatmak üzere, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları ile ilgili Şanlıurfa valiliğinin talimatı bildirildi.

Barış pınarı hareket bölgesi un ihtiyacı için kampanya başlatılarak, her din görevlisinin en az bir çuvalla kampanyaya destek vermesi kararı alındı.

2021 Eylem planı için neler yapılacağı müzakere edildi.

Pandemi sürecinde Kur’an Kursu eğitimleri, din hizmetleri konuları değerlendirilerek sosyal medyanın daha etkin kullanımının önemi vurgulandı.”

Toplantı sonrası Siverek İlçe Müftülüğünü ziyaret eden İl Müftüsü Taştan, ilçede yürütülen hizmetlere dair İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş’tan bilgi alarak kendilerine hizmetleri ve ev sahipliği için teşekkür edip çalışmalarında başarılar diledi.

BİHA

YORUM EKLE