Ceylanpınar’a Roket Yerine Fidan Düştü

Suriye sınırında bulunan ve zaman zaman roketlerin düştüğü Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Milli Ağaçlandırma Günü’nde fidanlar toprakla buluştu.

Ceylanpınar’a Roket Yerine Fidan Düştü
banner1

Haberler.com’da yer alan habere göre Suriye sınırında bulunan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde artık fidanlar yeşerecek.

Geçen yıl Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11 Kasım, bu yıl da tüm Türkiye’de coşkuyla kutlandı. Ceylanpınar’da 11 Kasım’ın ayrı bir anlamı da vardı. Zira daha önce terör örgütünün roketlerine maruz kalan Ceylanpınarlılar, 11 Kasım’da güven ve huzur içinde fidanları toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşadı.

Milli Ağaçlandırma Günü’nde sınır hattına akın eden vatandaşlar, sınırın sıfır noktasında fidanları dikerek can sularını verdi.

Genel Başkan Söylemez: Artık Fidanlar Yeşerecek

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, ‘’Daha önce terörün kol gezdiği yerlere bu gün fidanlar dikiliyor. Artık fidanlar yeşerecek. Bu gün Ceylanpınarlılar teröre geçit verilmeyeceğini Suriye sınırının sıfır noktasında fidan dikerek gösterdiler. Artık bu memlekette terör kol gezemeyecek. Artık bu memlekette çocuklar terör örgütleri yüzünden ağlamayacak. Suriye sınırındaki memleketlerde anneler ağlamayacak’’ dedi.

Orman Bölge Müdürlüğü Makine İkmal Şube Müdürü Cemal Evrin, ‘’Sınır hattında fidanlarımızı dikiyoruz. Sağ olsun Çevre ve Orman Derneği genel başkanımız da geldiler ve bu konuda bize yardımcı oldular’’ ifadelerini kullandı.

Ceylanpınar Park ve Bahçeler sorumlusu Halil Yetik ise, ‘’Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu organizasyonu hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Bombaların Yerine Fidan Dikiyoruz

Fidan dikmek için sınır hattına akın eden vatandaşlardan Aziz Işıklı da, ‘’Yaklaşık yüz metre ilerimizde Suriye sınırımız var. Burada bir iç çatışma oldu ve bizim Ceylanpınar halkı da çok etkilendi. Bombalar patladı, roketler düştü. Onların yerine fidan ekmeye çalışıyoruz. Burada daha önceden bombalar patlıyordu, mermiler patlıyordu. Şu anda çok şükür memleketimizde hiçbir sorun yok. Artık Suriye sınırına ağaç dikiyoruz’’ diye konuştu.

HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 17:32
YORUM EKLE

banner99