Urfa'daki dezavantajlı öğrenciler için proje

ŞURKAV ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile dezavantajlı öğrencilere kentin tarihi değerleri gezdirilerek tanıtılacak.

Urfa'daki dezavantajlı öğrenciler için proje
banner2

Şanlıurfa Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV)  ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ile hazırlanan “Şanlıurfa’mı Tanıyorum Dünyaya Tanıtıyorum” projesi kapsamında, dezavantajlı durumda olan ilk ve ortaokul öğrencilerinin merkeze taşınarak gezdirilmesi amacıyla protokol imzalandı.Dezavantajlı bölgelerde eğitim gören öğrenciler, Şanlıurfa'da yer alan GöbeklitepeBalıklıgölAyn Zeliha Gölü, Eyüp Peygamber Makamı, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Dergâh Camii, Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi gibi kültürel öneme sahip ören yerlerini ve milli ve manevi değerlere olan bağı güçlendirmek için ise Şanlıurfa Şehitliğini ziyaret etmeleri sağlanacak.  


20 Ocak 2020 tarihinde başlayıp, 18 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek projede, öğrencilerin ulaşım ve yemek giderleri ŞURKAV tarafından karşılanacak. 

Proje kapsamında ilk kültür gezisi, Eyyübiye Küpeli İlkokul öğrencilerine yönelik düzenlendi. Öğrencilere, kentte bulunan Kültür ve Tabiat Varlıkları ile görülmeye değer turizm varlıkları gezdirilerek, tanıtımı yapıldı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99