Urfa'da işçi ücretleri belli oldu

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu tarafından 2022 yılı işçi ücretleri açıklandı.

Urfa'da işçi ücretleri belli oldu
banner1

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hikmet İpar başkanlığında Şanlıurfa Ziraat Odası’nda toplantı gerçekleştirildi. İlçe başkanlarının katılım sağladığı toplantı ile Şanlıurfa il sınırları içinde 2022 yılı işçi ücretleri belirlendi. Alınan karara göre, işçinin bir günlük normal çalışma karşılığı asgari ücretin brüt miktarı üzerinden hesaplanarak aracı ve elçilik ücreti dahil 170 TL olarak açıklandı.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Delil, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Ceylanpınar Ziraat Odası Başkanı Sinan Keskin, Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, Viranşehir Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, Harran Ziraat Odası Başkanı  Mahmut Özyavuz, Suruç Ziraat Odası Başkanı Ayhan Kılıç, Birecik Ziraat Odası Başkanı Hasan Gören, Bozova Ziraat Odası Başkanı Fuat Almas ve Siverek Ziraat Odası Meclis Başkanı Adnan Polatoğlu katıldı.

EYYÜPOĞLU: TÜM KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE TUTUK

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, çiftçilerin, işçilerin ve tarım sektörde emek veren herkesin hayırlı bir sezon geçirmesi temennisinde bulunarak, şunları söyledi:

"Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ile yaptığımız toplantı neticesinde 2022 yılı işçi ücretlerini belirledik. Aracı ve elçilik ücreti dahil 170 TL olarak karara vardık. Bu fiyatları belirlerken öncelikle asgari ücretin artışını, enflasyon verilerini, işvereni ve zorlu şartlarda çalışan işçilerin emeklerini göz önünde bulundurduk. Tarım camiasına ve işçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

“İŞVEREN İŞÇİLERE SAHİP ÇIKSIN”

İşveren ve işçilerde seslenen Başkan Ahmet Eyyüpoğlu, "İşverenlerimiz işçilere sahip çıksınlar. Emek veren işçilerimizi mağdur etmesinler. İşçilerimizde işlerini layıkıyla yerine getirmelerini rica ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle çiftçilerimize, işverenlerimize, işçilerimize ve tarım sektörüne emek veren herkese hayırlı, kazançlı ve bereketli bir yıl diliyorum" ifadelerini kullandı. 

BİHAYORUM EKLE