Viranfest günlerinde çiğköfteli konser coşkusu

Viranşehir Belediyesi tarafından organize edilen, ilçe kaymakamlığı ve ilçe milli eğitim müdürlüğünce desteklenen “Kadim Şehirde Kadim İzler Yarat” temalı Viranfest günleri çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Viranfest günlerinde çiğköfteli konser coşkusu
banner2

VİRANŞEHİR- Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halis Demir konferans salonunda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi konservatuarı bünyesinde hizmet veren “Urfa ahengi müzik topluluğu” konseri düzenlendi.

Müzik dolu geceye, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, eşi Sibel Ekinci, AK Parti Viranşehir ilçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, ŞUSKİ Viranşehir Müdürü Sedat Tataş, Belediye Meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve personelleri ile çok sayıda kişi katıldı.

Urfa ahengi müzik topluluğunun sahne aldığı ve Şanlıurfa’ya özgü birbirinden güzel türkülerin seslendirildiği konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Konsere katılan yüzlerce kişi, Urfa ahengi müzik topluluğunun seslendirdiği türkülere eşlik edip, halay çekti.

Konserin ardından sahneye çıkıp kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Salih Ekinci, söyledikleri türkülerle etkinliğe renk katan Şanlıurfa Belediyesi Urfa ahengi müzik topluluğuna teşekkür etti.

Yaklaşık 3 saat süren programın ardından konsere katılanlara çiğköfte ikramı yapıldı. Konser, çeşitli hediyeler ve toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

BİHA


YORUM EKLE