Urfa’da ‘Genişletilmiş İstişare Toplantısı’ yapıldı

Eğitim-Bir-Sen’de, Genel Sekreter Latif Selvi'nin katılımı ile genişletilmiş istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Urfa’da ‘Genişletilmiş İstişare Toplantısı’ yapıldı
banner1

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesinde “Genişletilmiş İstişare Toplantısı” yapıldı. Toplantıya Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreter Latif Selvi’nin yanı sıra Memur-Sen hizmet kolu başkanları, ilçe yönetimleri, kadın komisyonu ve iş yeri temsilcileri katıldı. Yoğun katılımın olduğu toplantıda, gündemdeki konular, sendikal temsil, görev ve sorumluluklar çerçevesinde konular görüşüldü.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun burada yaptığı konuşmada, “Mali, sosyal ve özlük hakların iyileştirilmesi mücadelesi vermekle beraber bizi biz yapan değerlerimize yönelik de sosyal, sanatsal ve kültürel çalışmalara önem veriyoruz. Bir Bilenle Bilge Nesil Yarışmaları, her cumartesi ikindi namazına müteakip gerçekleştirilen irfan sohbetleri, protokol çerçevesinde ‘Okullar İyilikte Yarışıyor’ projesi, sinema ve tiyatro gösterimi, konferanslar ve seminerler... Tüm yapılan sosyal ve kültürel faaliyetlere katkı ve katılımın önemli” dedi.
 


 

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi ise Şanlıurfa'da sendikanın A kadrosu ile birlikte olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirtti. Selvi, özgürlük talebi, hak mücadelesi, haklıyı güçlü kılma iradesi, kültürel yatırım yapma şuuru, çözüm üretme ve teklif sunma açısından Türkiye'nin en büyük örgütlü yapısı olduklarına dikkat çekti.

Sözleşmeli, ücretli, vekil gibi kamudaki kadrosuz istihdam türlerinin son bulması, öğretmenlik meslek kanununun bir an önce çıkması için çaba harcayacaklarını aktaran Selvi, 3600 ek göstergenin verilmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi. Selvi, toplantıda bulunan herkesin misyon sahibi olduğunu, iş yerlerinde bir dava adamı şuuru ile çalışması gerektiğini vurgulayarak katılım ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE