Urfa’daki engelli derneklerinden ‘Mehmetçik’ açıklaması

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren engelli derneklerinin başkanları bir araya gelerek, şehit olan askerler ve Bahar Kalkanı Operasyonu için açıklama yaptı.

Urfa’daki engelli derneklerinden ‘Mehmetçik’ açıklaması
banner2

Türkiye’nin İdlib’e başlattığı Bahar Kalkanı Harekatına Şanlıurfa’dan destek geldi. Kentte faaliyet gösteren engelli derneklerinin ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) başkanları bir araya gelerek, şehit olan askerler ve Bahar Kalkanı Harekatı için açıklama yaptı.

11 STK temsilcisinin katıldığı açıklamayı, grup adına Umuda Engel Yok Derneği Başkanı Ahmet Efeakdoğan yaptı. İdlib’de yaşananların daha çok kenetlenmelerine neden olduğunu aktaran Efeakdoğan, açıklamasında şu sözle yer verdi:

“Şanlıurfa Engelliler Dernekleri STK Başkanları olarak bizler, her zaman olduğu gibi ülkemizin bu zor ve kritik dönemde milletin ve devletinin yanında durmuş ve her zamanda duracağız. Her Türk vatandaşın üstüne düşen sorumluğu biliyor, bugün bizler de üstümüze düşen sorumluluğun farkındalığıyla buradayız. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu evlatlarımızın acısını en derinden hissediyor ve sahipleniyoruz. Yıllardır Suriye'de yaşanan masum sivillerin zulmüne, sayısı milyona dayanan sivillerin katledilmesine, Milyonların evlerinden, barklarından topraklarından sürülmesine sessiz kalındı.
 

Türkiye'mizin barış ve huzur odaklı çabalar ne yazık ki dünyada pek karşılık görmedi. İdlib’deki bu son saldırı bizim daha çok kenetlenmemizi gösteriyor, bu hain ve kalleş saldırı asla kabul edilemez. Ordumuz bugüne kadar, Fırat Kalkanı / Zeytin Dalı / Barış Pınarı harekatıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı layıkıyla en güçlü şekilde vermiştir vermeye de devam etmektedir. Şunu da herkes bilsin ki biz her türlü zorluğu aşmasını bilen Türk Milleti ve ordusu bunu da layıkıyla aşacak iradeye ve güce sahiptir. Tüm siyasi ve fikir ayrılıklarımızı bir tarafa bırakarak kanımızın son damlasına kadar savaşmaya her zaman hazırız. Bugün omuz omuza burada olmamız bunun bir kanıtıdır.

‘ORDUMUZLA OMUZ OMUZAYIZ’

Bugün dünden daha güçlü bir birlikteliğimiz kenetlenmemiz var. Özgürce dalgalanan ay yıldızlı şanlı bayrağımızın altında kenetlendik ordumuzla omuz omuzayız. Ülkemizin huzur ve refahı için, canilere zalim ve katillere karşı alınacağı her türlü kararın, atılacağı her adımın arkasındayız destekliyoruz. Allah ülkemizi korusun milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin ordumuzu muzaffer kılsın. Ecdadımızın şehitlerimizin emaneti olan bu cennet vatan parçalanamaz, bir karış toprağı verilemez. Bir barış ülkesi olan Türkiye, tarihinde olduğu gibi şimdide bu şer odaklarının üstesinden gelecektir. Yeter ki bizler millet olarak birlik ve beraberliğimizi bozmayalım, bunun üstesinden de gelineceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Ülkemizin önüne çıkanla tüm engellere ve saldırılara rağmen bu süreci çok iyi yöneten ulusal güvenliğimizi koruyan, yeni insani krizlerin önlenmesi ve bu coğrafyada kalıcı barışın tesisi için çaba gösteren devletimizin ve ordumuzun yanında, destekçisi olduğumuzu tüm dünyanın bilmesini istiyoruz.”

BİHA

YORUM EKLE