Urfa’da eylem için toplanmışlardı: Oda başkanından açıklama geldi

Şanlıurfa Marangozlar ve Mobilyacılar Oda Başkanı Mehmet Karakeçili, belediye önünde toplanan esnafla ilgili açıklama yaptı. Karakeçili, “Esnafımıza yer tahsis edilmeden işyerinin boşaltmaması gerektiğini belediye bildirildik” dedi.

Urfa’da eylem için toplanmışlardı: Oda başkanından açıklama geldi
banner2

Bugün Haliliye Belediyesi tarafından kent içinde bulunan mobilyacıların 15 gün içerisinde iş yerlerini boşaltmaları gerektiği yönünde göndermiş olduğu tebligat nedeniyle esnaf duruma tepki göstererek Büyükşehir Belediyesi önünde toplanmıştı.

Konuyla ilgili Şanlıurfa Marangozlar ve Mobilyacılar Oda Başkanı Mehmet Karakeçili bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Mehmet Karakeçili, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün mobilyacı esnaflarımızın Haliliye Belediyesinden tebligat aldığı ve bunun neticesinde belediye önünde toplanmıştı.

Bu konuda hem Belediye hem de tebligat alan esnafımız odamıza herhangi bir resmi müracaatta bulunmamıştı.

Belediye yetkilileri durumu bize bildirdi. Bunun üzerine bizde esnafımıza yer tahsis edilmeden onların işyerinin boşaltmaması gerektiğini belediye yetkililerine bildirildik.

Belediye önünde toplanan esnafı odamıza çağırıp onlarla toplantı yaptık. Toplantı neticesinde; esnaflara, öncelikle maliye kaydı ve oda kaydı yaptırmaları gerektiğini, böylece kayıt altına alındıktan sonra kooperatif için müracaat edebilecekleri ve kooperatif süresince de belediye yetkililerinin esnafa müsaade verebileceğini aktardık. Esnaf, odanın arabuluculuğundan memnun kalarak en kısa zamanda tüm kayıtlarını yapacağını belirtti.

Ayrıca tüm ilçelerimizde marangoz ve mobilyacılık sektöründe faaliyet veren esnafımızın resmi bir nitelik kazanması için maliye ve oda kaydı yaptırması gerektiği aksi taktirde kendilerine mağduriyet durumunda yardım edemeyeceğimizi de ifade ettik.

Bu konuda bizden yardım ve desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ve Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan’a teşekkür ederiz.”

BİHA 

YORUM EKLE

banner99