Şanlıurfalı vatandaşlar 'elektrik' duasına çıktı

Suruç ilçesinde elektriklerin sık sık kesilmesine tepki gösteren vatandaşlar, elektrik trafosu önünde toplanarak el açtı ve elektrik duası yaptı.

Şanlıurfalı vatandaşlar 'elektrik' duasına çıktı
banner1

Şanlıurfa'nın önemli sorunlarının başında elektrik kesintileri gelirken, Suruç ilçesinde duruma tepki gösteren vatandaşlar ilginç bir eyleme başvurdu.

Elektrik trafosu önünde toplanan vatandaşlar, el açtı ve elektrik duası yaptı.

Duruma isyan eden vatandaşlar, “İşimiz Allah kaldı. Uzaktan eğitimi çocuklar yapamıyor. Su akmadığı için abdest ve temizlik yapamıyoruz. Allah’ım bize elektrik ver, bize reva görülen bu zulme son ver” diyerek seslerini duyurmaya çalıştı. 

Karıcalar Mahallesinde meydana gelen olayda, sabah 6’dan akşam saat 18.00’e kadar elektrik kesintisi yaşandığını öne süren vatandaşlara imamlık yapan kişi "Sabah saat dörtten akşam kadar elektriklerimiz kesilmiş durumda 12 Aralık tarihi sabah saat 06.00'dan ibaren akşam 16.00'a kadar elektriklerimiz yoktu. Bugün 14 aralık yine sabah saat 06:'dan itibaren elektriklerimiz kesilmiş. Akşam saat kaçta geleceğini bilmiyoruz. Uzaktan eğitimi nasıl yapacağız televizyon yok çocuklar ders çalışamıyor. Su kalmadı. Sosyal mesafe maske temizlik diyoruz. Su olmayınca nasıl temizlik olacak" dedi. 

Duaya devam eden vatandaşlar, şu ifadelere yer vererek elektrik istedi:

"Biz nereye başvurursak ancak Allah'ın gücü yeter diyorlar. Allah'ın gücü her şeye yeter bizde şimdi elektriği Allah'tan istiyoruz. Elektrik duasına çıktık. Allah'ım bu zulme son ver. Elektrik yetkilileri gelip evleri basıyorlar ceza kesiyorlar. Kaç gündür Suruç'ta elektrik yok. Biz çiftçilere binlerce lira borç çıkarıyorlar. Nereye gidersek kimsenin elektriğe gücü yetmez diyorlar. Bizde amenna deyip Allah'ın gücü her şeye yeter diyoruz. Biz buradan Allah'tan elektrik istiyoruz elektriğimiz yok. Bu elektriğin zulmüne kim dur diyecek. Yeter artık biz ne yapalım. Uzaktan eğitimde elektriksiz çocuklarımız nasıl ders yapacaklar. Biz bugün burada yağmur duasına çıkmadık elektrik duasına çıktık. Su yok elektrik yok sokağa çıkma yok biz ne yapalım nereye gidelim. Biz AK Partiliyiz biz sadece burada elektrik istiyoruz. Bize sahip çıksınlar artık biz nereye gidelim."

BİHA

YORUM EKLE

banner99