Urfa'da ‘AB ve SİZ’ söyleşi programı gerçekleştirildi

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ‘AB ve SİZ’ adlı programla uzmanları ilgililerle buluşturdu. Programda TKDK’ ya başvuru koşulları, hibe alabilmek için hazırlanması gereken projelerden bahsedildi.

Urfa'da ‘AB ve SİZ’ söyleşi programı gerçekleştirildi
banner1

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü’ nün organize ettiği söyleşi, dün Urfa City AVM’ de gerçekleştirildi.

Programa konuşmacı olarak; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Uzmanı Mehmet Uçman ve Harran Üniversitesi’nden AB Uzmanı Ahmet Göçen ve STK temsilcileri, üniversite öğrencileri, girişimci adayları katıldı.

Mehmet Uçman, TKDK’ ya başvuru koşulları, hibe alabilmek için hazırlanması gereken projelerden bahsetti. TKDK olarak AB ile bölgede gerçekleşen çalışmaların, işbirliklerinin bölgeye yansımalarına değindi.

Programın diğer konuşmacısı olan Ahmet Göçen ise Erasmus+, AB Eğitim ve Değişim Programlarından bahsetti. Birlikte hareket etmenin önemini vurguladı. Yapılması gerekenler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Program katılımcıların uzmanlara soruları ve fikirlerini paylaşması ile son buldu.

BİHA 

YORUM EKLE