Türkiye’nin karnesi Şanlıurfa’da açıklanacak

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonu ile Şanlıurfa’da ‘81 ilde Türkiye’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi’ programı düzenlenecek. Programda,Türkiye’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi açıklanacak.

Türkiye’nin karnesi Şanlıurfa’da açıklanacak
banner2

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda gerçekleştirecek olan “81 ilde Türkiye’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi" programına Vali Abdullah Erin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, ŞUTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı İsa Kızıldemir, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, çevre illerin Oda ve Borsa Başkanları, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları Başkan ve Kurul Üyeleri ile davetliler katılacak.

Bölgesel ve ulusal düzeyde, cinsiyet eşitliğini sağlamak, politika diyaloğunun geliştirilmesine zemin hazırlamak, ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliği kavramının yaygın bir biçimde içselleştirilmesinin önündeki engelleri kaldırmak, bireylerin tutum ve davranış biçimlerinin değişmesine katkı sunmak amacıyla yürütülen çalışma sonuçlarının “81 ilde Türkiye’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi” olarak açıklanacağı ve 81 il Kadın Girişimci Kurul Başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirilecek programa; Fransa Kalkınma Bankası Avrasya-Orta Asya Bölge Müdürü Cecile Couprie, TSKB Genel Müdürü Suat İnce, TEPAV Proje Koordinatörü Ayşegül Taşöz Düşündere konuşmacı olarak katılacak.
 

Konuşmaların ardından, moderatörlüğünü TEPAV Akademik Danışmanı Dr.Asmin Kavas Bilgiç’in yapacağı "81 ilde Türkiye’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi" paneline geçilecek. Panelde, TEPAV Proje Koordinatörü Ayşegül Taşöz Düşündere, TSKB Ekonomisti Cihan Urhan ile TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar panelist olarak yer alacak.

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, “Kadınların işgücüne katılımının artmasında, ekonomik büyümeninyanı sıra toplumsal ve sosyolojik anlamda da pozitif katkılar var. Kalkınmayı ve daha müreffeh bir kent olmayı kendimize hedef seçmişsek, topyekûn yani kadın erkek ayırt etmeden her türlü mücadeleye beraber, omuz omuza karşı durmanın bilincine varmalıyız. İnşallah bu programla kadınların işgücüne katılımının artmasına, ilimizin ekonomik ve sosyolojik gelişimine katkı sağlamasına vesile oluruz” dedi.

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu, TOBB, TEPAV, TSKB, ŞUTSO ve ŞUTB’nin katkılarıyla 8 Mart 2020 Pazar günü, Şanlıurfa Ticaret Borsasında 11.00 ile 14.00 saatleri arasında düzenlenecek programa katılımın yoğun olması bekleniyor.

BİHA

YORUM EKLE