Şanlıurfa’da öğrenciler Göbeklitepe’yi resmediyor

Şanlıurfa’da ‘Tarihi resmediyorum’ projesi kapsamında İlgi Okulları öğrencileri, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe’nin yapıtlarını kara kalemle resmediyor.

Şanlıurfa’da öğrenciler Göbeklitepe’yi resmediyor
banner1

İlgi Okulları, ilkokul öğrencilerine yönelik kentin tarihi ve turistik mekanları başında yer alan Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi'ne bir gezi düzenledi.‘Tarihi resmediyorum’ etkinliği çerçevesinde ilkokul 2. sınıf öğrencilerinin katıldığı gezide 12 bin yıllık Göbeklitepe’nin ‘T’ şeklindeki yapıtlar, kara kalemle resmedildi. Oldukça renkli geçen etkinlikte öğrenciler, müzede sergilenen Göbeklitepe’nin yapıtlarını resmedebilmek için birbirleriyle yarıştı. 2-A sınıf öğretmeni Canan Çakmak, gerçekleştirilen etkinlikle ilgili şunları söyledi

“Bu gezi bizim ve öğrencilerimiz için çok güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimizin heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu.Öğrencilerimize kentin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini tanıtmak hem de Göbeklitepe’nin ‘T’ sutunlarını resmetmelerini sağlamak ve bu resimleri çeşitli sergilerde kullanmak için bu geziyi düzenledik.”Sınıf arkadaşlarıyla müzeyi gezerek, tarihi yapıları yerinde incelemenin sevincini yaşayan 2. sınıf öğrencilerden Elif Leylak, “Bugün burada arkadaşlarımla tarihe bir yolculuk yaptık. Ardından 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Göbeklitepe’nin resimlerini çizdik. Böyle bir etkinlik düzenleyen okulumuzun yönetimine ve öğretmenimize teşekkür ediyoruz” dedi.

BİHA

YORUM EKLE