Şanlıurfalı gençler, Elazığ’da depremzedelere destek oldu

Genç ŞURKAV Kulübü üyeleri, depremle sarsılan Elazığ’da, çocukların travmayı atlatmalarını sağlamak ve deprem korkusunun izlerini gidermek amacıyla etkinlikler düzenledi.

Şanlıurfalı gençler, Elazığ’da depremzedelere destek oldu
banner1

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Ar​aştırma Vakfı (ŞURKAV) çalışmalarının daha etkin ve verimli hale getirilmesi, her kesime hitap etmesi, Şanlıurfa’daki gençlere yönelik çalışmalar yürütülmesi, genç bireylerin fikirlerinin desteklenmesi ve uygulanması amacıyla kurulan Genç ŞURKAV Kulübü ilk faaliyetini Elazığ’da gerçekleştirdi.
 


 

Genç ŞURKAV Kulübü; Elazığ’da, depremin çocuklarda oluşturduğu travmayı atlatmalarını sağlamak ve deprem korkusunun izlerini gidermek amacıyla çocuklara yönelik psikososyal destek içeren etkinlikler düzenledi.
 


 

ŞURKAV Başkanı ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in talimatıyla Elazığ’a giden 20 kişilik Genç ŞURKAV Kulübü üyeleri Doğukent geçici yaşam merkezinde çocuklarla oyunlar oynayıp, onlara oyuncaklar dağıttı. Genç ŞURKAV Kulübü üyeleri yaklaşık 1 aylık kampanya çalışmaları neticesinde topladıkları 40 koli çocuk oyuncağı, 10 koli gıda, 20 koli kıyafet, 10 koli battaniye, 5 koli bebek kıyafeti ve bezlerini Elazığlı depremzedelere ulaştırdı.
 

BİHA

YORUM EKLE