THY'den Urfalıları kızdıracak tanıtım!

Türk Hava Yolları'nın (THY) yolcularına tanıtım için hazırladığı ekran görüntülerinde Gaziantep'in tanıtımını Halfeti ile yapması tepki çekti. Şanlıurfalılar THY'nin hatasını düzeltmesini istiyor.

THY'den Urfalıları kızdıracak tanıtım!
banner2

Havayolu şirketi THY, Halfeti'yi Antep görselinde kullandı tepki gecikmedi.

Sakin şehir ünvanına sahip turizm ilçesi Halfeti, Şanlıura sınırlarında bulunuyor. Özellikle yaz aylarında su altında kalan köyü görmek için binlerce turistin uğrak noktası olan ilçenin aynı zamanda Gaziantep'e de sınırı bulunuyor. Antep'in ilçeyi hem projelerine dahil etmesi hem de çeşitli etkinlikler düzenlenmesinden dolayı Şanlıurfa, Antep'e karşı "Halfeti bizim" mücadelesi veriyor. Özellikle Antep'te çekilen dizilerde Halfeti'nin kullanılması "Halfeti Antep'te " algısı yaratırken, THY yaptığı tanıtımla bu algının üzerine çıktı. ararak Gaziantep tanıtımında Halfeti yi kullandı. 

İstanbul-Gaziantep uçağındaki yolcu ekranında Şanlıurfa tanıtımında Balıklıgöl, Gaziantep tanıtımında ise Halfeti görselinin kullanıldığı görüldü.

Bu tanıtım hatası Şanlıurfalıların tepkisini çekti. "Halfeti Şanlıurfa'ya bağlı ancak Gaziantep'e turist çekmek için Halfeti kullanılıyor" diyen yolcular şirketin hatayı düzeltmesini istedi.

BİHA

YORUM EKLE