Tam 118 bin metrekare: Kasım’da ihale yapılacak

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 118 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi projesinin 5 Kasım’da ihaleye çıkacağını duyurdu.

Tam 118 bin metrekare: Kasım’da ihale yapılacak
banner2

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde Devteyşti ve Süleymaniye mahallelerinin kesiştiği bölgede mesire alanı, çocuk oyun alanları, macera parkı, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ve dinlenme alanları yapılacak. 5 Kasım’da ihaleye çıkacak proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 118 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek.

Millet Bahçesi projesinin hayata geçirilmesi yönünde başlayan süreç ile ilgili konuşan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Haliliye için durmadan yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini söyledi. İlçeye devasa bir yeşil alan kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyleyen Canpolat, “Bu alanın millet bahçesi yapılması ile ilgili Bakanımız Sayın Murat Kurum’a durumu iletmiş ve projemizin onayını almıştık. Süreç beklendiği devam ediyor ve ihaleye çıkıyor. İhalenin ardından kısa sürede başlayacak çalışmaların ardından ilçemizin değişimine yakışır bir proje hayata geçmiş olacak. Ben bu projemizin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Millet Bahçesi projemizde Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Valimiz Sayın Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanımız Sayın Bahattin Yıldız, Milletvekillerimiz, İlçe Başkanımız Sayın Süleyman Aksu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

BİHA

YORUM EKLE