Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşi Sıkı Tutmak Durumundayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilere gündeme dair açıklama yaptı. Koronavirüsle mücadeleye de değinen Erdoğan, yeni tedbirlerin sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşi Sıkı Tutmak Durumundayız
banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs vaka sayılarının arttığını belirterek, ‘’İşi tekrar sıkı tutmak durumundayız’’ dedi.

Kovid-19’la ilgili vatandaşlara sürekli uyarı yapıldığını dile getiren Erdoğan, ‘’Bu süreç başladığından beri vatandaşlarımıza sürekli ikazlarımız oldu. Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi’’ diyerek yeni korona tedbirlerinin geleceğini söyledi.

Erdoğan, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri artırmak durumunda olduğunu ifade ederek, ‘Bunu yapmak zorundayız. Bunlar zevkimizden olan şeyler değil. Halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımızın sıkıntı yaşamaması içindir. Kurallara uyulan illerimizde olumlu geri dönüşler alındı. Temennim odur ki başta büyükşehirler olmak üzere bunu süratle tekrar olumlu istikamette geri döndürelim’’ şeklinde konuştu.

Aşı Çalışmaları

Aşı çalışmalarına da değinen Erdoğan, yılbaşından sonra olumlu dönüş alınacağını söyledi.

Erdoğan, ‘’Çalışmalarımız sıkı bir şekilde başta TÜBİTAK olmak üzere devam ediyor. Bunun yanında özel sektör, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığımızla bu çalışmalara devam ediyor. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz. Firmalarımızla yaptığımız görüşmelerde onlar da bizlere olumlu bazı işaretler veriyorlar’’ ifadelerini kullandı.

TİMETÜRK

YORUM EKLE

banner99