Eğitim-Bir-Sen'den Bakanlığa çağrı: Belirsizlikler giderilmeli!

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen eğitim öğretim sürecinin başlatılmasına sayılı günler kala bazı konularda belirsizliklerin sürdüğünü belirtti.

Eğitim-Bir-Sen'den Bakanlığa çağrı: Belirsizlikler giderilmeli!
banner1

Eğitim-Bir-Sen'den Milli Eğitim Bakanlığına "Belirsizlikler giderilmeli" çağrısı yapıldı.

Sendikanın Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahaim Coşkun Bakanlıkça duyurulan çalışma programı doğrultusunda 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacağını hatırlatarak  "Salgın süreci nedeniyle çalışma programında değişikliğe gidilmeksizin söz konusu tarihte sadece okul öncesi ve birinci sınıfların ilk hafta bir gün, ikinci hafta iki gün şeklinde eğitim-öğretime başlaması, diğer sınıfların durumunun ileri tarihlerde kararlaştırılacağı ifade edilmiştir. Eğitim-öğretime başlamayan sınıflar hakkında da net bir açıklama yapılmış değildir. Aynı şekilde yüz yüze eğitim faaliyetine hangi sınıflarda hangi tarihte başlanacağı, yüz yüze eğitim verilmeyecek ise sınıflara ilişkin müfredatın EBA TV başta olmak üzere uzaktan eğitim platformları üzerinden ne zaman ve hangi program dâhilinde işleneceği de açıklığa kavuşturulmamıştır. Söz konusu belirsizlik eğitim kurumlarında yönetici ve öğretmenlerce eğitim-öğretim faaliyetlerinin planlanmasını ve hayata geçirilmesini zorlaştırmakta, eğitim-öğretimin aksamına neden olmakta; öğrenim kazanımlarının öğrenciye aktarılmasını sekteye uğratmakta, netice itibarıyla eğitimde telafisi mümkün olmayacak zararlara kapı aralamaktadır." dedi.

Coşkun Bakanlığa somut adım atılması için çağrıda bulunduklarını belirterek şöyle konuştu:

"Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitim-öğretim faaliyetlerinin ne zaman ve ne şekilde başlayacağı ile öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirmelerinde yaşanan bu belirsizliğin giderilmesi ve eğitim kurumlarının, yönetici ve öğretmenlerin planlama yapabilmesi için Bakanlıktan somut adımlar atmasını, açık ve net kararlar almasını Genel Merkezimiz talep etti."

BİHA

YORUM EKLE