Sosyal Uyum Çalıştayı Şanlıurfa’da yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı personeline yönelik düzenlenen ‘Sosyal Uyum Çalıştayı’nın dokuzuncusu Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek.

Sosyal Uyum Çalıştayı Şanlıurfa’da yapılacak
banner2

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK)  iş birliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı personeline yönelik düzenlenen “Sosyal Uyum Çalıştayı”nın dokuzuncusu 11 Ekim 2019 Cuma günü Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek.

Uluslararası koruma ve geçici koruma kapsamında bulunan yabancılarla ev sahibi toplumun sosyal uyumunu arttırmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı personeline yönelik düzenlenen çalıştay; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Osman Aydoğan,Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği Temsilcisi Andjelka Rudic, İl Müftüsü Mehmet Taştan, İl Millî Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Işık’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Göç Uzmanı Emrullah Okur’un “Yabancıların Sosyal Uyumları ve Doğru Bilinen Yanlışlar” konusunda sunum yapacağı çalıştayda; İl Göç Uzmanı Turan Güneş Yabancıların Hakları, Yükümlülükleri ve Sosyal Uyumları, Millî Eğitim Bakanlığından Ercan Baran Yabancıların Okul Kaydı ve Yönlendirme İşlemleri,Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden Abdullah Akgül Yabancıların Uyum Güçlükleri, Nedenleri ve Saha Gözlemleri, Diyanet İşleri Başkanlığından Abdulkadir Bekiroğlu Yabancıların Din Hizmetlerinden Etkin Faydalanması ve Yönlendirilme Mekanizması konularında bilgilendirme sunumları yapacak. Soru-cevapların da yer alacağı çalıştay iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek.

BİHA

YORUM EKLE

banner99