Terör örgütü sivilleri hedef alıyor: 1 bebek daha şehit oldu

Barış Pınarı Harekatında sadece mühimmat depoları ile askeri alanlar TSK tarafından vurulurken, sınırın öte yanından çocuk, bebek, sivil, halk, asker ayrımı yapmadan Şanlıurfa’nın ilçelerine saldırılar düzenleniyor.

Terör örgütü sivilleri hedef alıyor: 1 bebek daha şehit oldu
banner2

Milli Savunma Bakanlığı tarafından, Barış Pınarı Harekatının dün başlamasının ardından yapılan açıklamada “Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtı’nda olduğu gibi, harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta, sivil/masum kişilerin ve harekât bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost ve müttefik ülke unsurlarının zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir” ifadelerine yer verildi.


ERDOĞAN'DAN TEPKİ
Yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün yaptığı açıklamada, terör örgütünün sivilleri hedef aldığını belirterek, "Sivilleri öldürüyor dendi. Lan bombayı atan sizsiniz terbiyesiz herifler. Çocuk katili sizsiniz. Kadınlara saldıran sizsiniz. Bizim kadına çocuğa asla elimiz kalkmaz. Ama inşallah bu yılanların başını en kısa sürede ezeceğiz. Suriyeli kardeşlerimizin huzuru için bunu yapacağız" sözlerine yer verdi.


SADECE MÜHİMMAT DEPOLARI İLE ASKERİ ALANLAR VURULDU
Yapılan açıklamalar doğrultusunda terör örgütünün elindeki askeri alanlar ile mühimmat depoları vurulurken, terör örgütü ise Şanlıurfa’nın sınır ilçelerine roketler ve havan mermileri saldırdı. Sivil, çocuk, bebek, halk, asker ayrımı yapılmadan, terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırılarda Şanlıurfa Valiliğinin açıklamasına göre 46 vatandaş yaralanırken, biri bebek olmak üzere 2 kişi de yaşamını yitirdi.


BİR BEBEK DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ
Yine son olarak gelen bilgilere göre, Ceylanpınar’a yapılan saldırılarda yaralanan 11 yaşındaki E.T. de götürüldüğü hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi.

Şanlıurfa’nın ilçelerine yapılan saldırılarda yaşamını yitiren ve yaralanan çocukların durumu vicdanları sızlatırken, özellikle küçük çocuklar, atılan roket ve havan mermilerinden oluşan şarapnel ve parçalardan etkilendi.

Çocukların minik bedenlerinin yaralı haline vatandaşlar duruma büyük tepki göstererek, terör örgütüne lanet yağdırdı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99