Son seçim anketinde dikkat çeken oran

Yöneylem Araştırma tarafından gerçekleştirilen son seçim anketi sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'asla oy vermem' diyenlerin oranı dikkati çekti.

Son seçim anketinde dikkat çeken oran
banner1

Yöneylem Araştırma gerçekleştirdiği  son seçim anketi sonucunu yayınladı.

Ankete  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'asla oy vermem' diyenlerin oranı damgasını vurdu.  Türkiye'nin Siyaset Paneli araştırması adlı araştırmada vatandaşlara, "Bu pazar milletvekili seçimi olsa kime oy verirdiniz?” “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy potansiyeli”, “Türkiye'nin en büyük sorunu nedir?” gibi başlıklar altında sorular soruldu.

"ERDOĞAN'A ASLA OY VERMEM" DİYENLER

Ankete katılan vatandaşlara “Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması durumunda Erdoğan'a oy verir misiniz” sorusu soruldu. Vatandaşların yüzde 52'ü “Asla oy vermem”, yüzde 34'ü ise “Kesinlikle oy veririm” yanıtını verdi. Oy kullanmam” diyen katılımcılar ise yüzde 1.9'luk dilimde kaldı. Kararsızlar yüzde 10.1 olarak kayıtlara geçti. 

Ankete göre bu pazar milletvekilliği seçimi olsa partilerin oy oranı kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise şöyle: AK Parti yüzde 32,  CHP yüzde 30.3, HDP yüzde 9.8, MHP yüzde 6.9, İYİ Parti yüzde 12.9.

BİHA


YORUM EKLE

banner99