Haliliye’de Kadın Konuk Evi kuruluyor

Haliliye Belediyesi Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda, 40 kişi kapasiteli kadınlara yönelik konuk evi kurulması ve işletilmesi için Belediye Başkanı Canpolat’a yetki verildi.

Haliliye’de Kadın Konuk Evi kuruluyor
banner1

HALİLİYE -Haliliye Belediyesi 2022 Yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısının dördüncü birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Haliliye Belediye Başkan Vekili Cengiz İzgördü ve meclis üyelerinin katılımıyla Eyyüp Cenap Gülpınar Devteyşti Spor ve Yaşam Merkezi’ndeki belediyenin toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından önerge ile oluşan gündem maddeleri okundu.

Mecliste görüşülen karar neticesinde, 40 kişilik Kadın Konuk Evi kurulması ve işletilmesi amacıyla Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a yetki verilmesi üyelerin oy birliğiyle karara bağlandı.

İlgili raporda şu ifadelere yer verildi:

“5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 75. Maddesinin (a) bendine istinaden, 40 kişi kapasiteli Kadın Konuk Evi kurulmasına ve işletilmesi amacıyla Şanlıurfa Valiliği’nin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şanlıurfa Büyükşehir, Eyyübiye ve Karaköprü Belediye Başkanlıkları ile belediyemiz arasında ortak hizmet projesi yapılmasına, ortak hizmet projesine ilişkin esas ve usullerin belirleneceği protokolü imzalamaya Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a yetki verilmesi hususunun Belediye Meclisimizce görüşülmesi hususunda gereğini arz ederiz”.

Sinan ÖZDEMİR / BİHA

 

 


YORUM EKLE