Son dakika deprem açıklaması: Van'da 7 kişi yaşamını yitirdi

İran'da saat 08:53'te meydana gelen deprem, Van ve çevre illerde de hissedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Depremde 7 vatandaşımızı kaybettik, enkaz altında olanlar var" dedi.

Son dakika deprem açıklaması: Van'da 7 kişi yaşamını yitirdi
banner2

AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, İran'ın Khoy şehrinde saat 08.53'te 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

Meydana gelen deprem özellikle Van ve çevre illerde de hissedildi. Depremde, Van'ın Başkale ilçesine bağlı Kaşkol, Güvendik, Özpınar ve Gelenler'de hasar oluştu.

Deprem sonrasında bölgeye AFAD ekipleri sevk edilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu depremde 7 kişinin yaşamanı yitirdiğini açıkladı.

Soylu, açıklamasında şunları söyledi: "Evlerde özellikle yıkıklar söz konusu. Van valimiz, kaymakamımız hem de AFAD ekiplerimiz yola çıktı. AFAD ekiplerimiz Van Özpınar köyüne ulaştı, diğerlerine ulaşmak üzere. Enkaz altında vatandaşlarımızın olduğu belirtiliyor. 4 yetişkin 3 çocuk bu depremde ilk gelen bilgiler ışığında kaybettik. 5 vatandaşımız yaralı olarak hastanelere ulaştırıldı. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor."

BİHA

YORUM EKLE

banner99