Erdoğan: Son 17 Yılda 4,5 Milyar Liralık Hibe Desteği, 6,6 Milyar Liralık Orman Ve Su Yatırımı Yaptık

Erdoğan: Son 17 Yılda 4,5 Milyar Liralık Hibe Desteği, 6,6 Milyar Liralık Orman Ve Su Yatırımı Yaptık
banner1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in Menemen ilçesinde Gişeler'de düzenlenen Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Açılış Töreni'ne katıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de katıldığı açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'e son 17 yılda yaklaşık 4,5 milyar lira hibe desteği verdiklerini, 6,6 milyar lira da orman ve su yatırımı yaptıklarını söyledi.

TARIMA DAYALI İHTİSAS SERA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULACAK

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında 38 projeye 23 milyon liralık hibe ödemesi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Erdoğan, tarıma dayalı ihtisas sera organize sanayi bölgesini İzmir Dikili'de kuracaklarını, organize sera bölgesiyle toplamda 1 milyar liralık yatırım yapacaklarını ifade etti.

İZMİR VE İLÇELERİNDE 46 TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETİ HİZMETE AÇILACAK

2020 yılında İzmir ve ilçelerinde 46 tarım kredi kooperatif marketini hizmete açacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 70 bin 500 dekar alanda çalışma yaparak, 26 milyon fidanı toprakla buluşturacaklarını, 4 milyon fidan üreteceklerini dile getirdi.

İZMİR'DE 28 BARAJ VE 3 GÖLET İNŞA EDİLDİ

Kemalpaşa Nazarköy'de ormanlık alanda 20 kilometre yürüyüş parkuru olan ve 3 bin yıllık Hitit anıtını ön plana çıkaran ekoturizm alanı açacaklarını ifade eden Erdoğan, İzmir'e bir şehir ormanı, 8 mesire yeri ve 3 bal ormanı tesis edeceklerini, bugüne kadar 28 baraj ve 3 gölet inşa ettiklerini, 14 barajın inşasının ise sürdüğünü aktardı.

SON 17 YILDA 547 BİN DEKAR ARAZİ SULAMAYA AÇILDI

Son 17 yılda yapılan sulama tesisleriyle 547 bin dekar araziyi sulamaya açtıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İzmir kısa bir süre önceye kadar susuz muydu, susuzdu. Biz Gördes Barajı'nı yaptık. Onunla İzmir'i suya kavuşturduk. Halbuki bu görev İzmir Büyükşehire aitti. Ama yapmadılar, yapamadılar. Onu da biz gerçekleştirdik" diye konuştu.

"BUGÜNE KADAR HEP ESERLERİMİZLE KONUŞTUK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar hep eserleriyle konuştuklarını, bundan sonra da yine eserleriyle konuşmaya, yaşamaya devam edeceklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Varsa bizimle eser konusunda, proje konusunda, icraat konusunda yarışacak birileri, buyursun çıksın karşımıza hodri meydan diyoruz. Ama ömrü boyunca ortaya tek bir eser koyamadıkları halde sadece ve sadece dedikoduyla, iftirayla, yalanla, hakaretle varlık gösterenlere de meydanı boş bırakmayacağız. Zaten meydanda siz varsınız. Hem onların ağızlarının payını vereceğiz hem de yatırımlara son sürat devam edeceğiz."

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun ülke ve kente hayırlı olmasını diledi ve beraberindekilerle kurdele keserek, otoyolun açılışını gerçekleştirdi.

YORUM EKLE

banner99