Siverek'te yeni yerleşim yerlerinde yol çalışmaları sürüyor

Siverek Belediyesi Ayvanat mahallesindeki yeni yerleşim yerleri arasında yer alan Küme Evlerinde yol yapım çalışmaları sürdürülüyor.

Siverek'te yeni yerleşim yerlerinde yol çalışmaları sürüyor
banner1

Mahalle sakinlerinin talebini değerlendiren Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın talimatı üzerine ekipler yolu olmayan yeni yerleşim alanlarında çalışma başlatı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi projesi tamamlanan 24 metrelik yeni yol yapım çalışmalarının devam ettiği Küme Evleri bölgesinde Siverek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise yeni yerleşim yerlerine ulaşımı sağlayan cadde ve sokaklarda yol yapım çalışmalarına başladı.

Çok sayıda araç ve iş makinesiyle alanda çalışma yürüten ekipler, vatandaşların yağışlı havalarda çamur deryasına dönen yollarda daha sağlıklı bir yol ağına ulaşmasını sağlıyor.

Kent merkezindeki yeni yerleşim alanlarında yaşayan vatandaşların taleplerini karşılamaya çalıştıklarını dile getiren Fen İşleri Müdürü Abdulkadir Canalır, “Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’ın talimatıyla ekiplerimizi yolu olmayan yeni yerleşim alanlarına çektik. Büyükşehir belediyemize bağlı ekiplerle koordineli bir çalışma yürütüyoruz. Hedefimiz henüz yağışlar başlamadan mahalle sakinlerimizi sağlıklı bir yol ağına kavuşturmaktır. Çalışmalardaki önceliğimiz aciliyet arz eden alanlardır” dedi.

BİHA 

YORUM EKLE