Viranşehir’de yeni yılın ilk meclis toplantısı yapıldı

Viranşehir Belediyesi, 2021 yılının ilk olağan belediye meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda soru önergeleri gündeme alındı.

Viranşehir’de yeni yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
banner2

Şanlıurfa’nin Viranşehir ilçesinde meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantı salonunda 2021 yılı Ocak ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin başkanlığında yapıldı.

Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen Ocak ayı meclis toplantısının 1. oturumu, yapılan yoklama ve okunan istiklal marşı ile başladı. Halka ve basına açık yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, meclis üyelerinin yeni yılını kutlayarak, yeni yılın ilk toplantısında alınacak kararların hayırlara vesile olmasını diledi.

Yeni yılın başta sağlık olmak üzere, huzur, başarı ve mutluluk getirmesi dileğinde bulunan Ekinci, 2020 yapılan ve 2021’de yapılacak hizmetleri anlattı. Ekinci, 2020 yılında Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Toto teşkilat Başkanlığından Hibe alınan 30 milyon lira ile birçok spor tesislerinin temelini attıklarını kaydetti. Yapılan konuşmanın ardından meclis üyeleri tarafından gündem dışı verilen soru önergeleri tek tek okundu.

3 soru önergesi gündem maddelerine alınırken, diğer soru önergeleri ilgili birimlere sevk edildi. Gündeme alınan soru önergelerinden Gölbaşı Mahallesinde bulunan parka vefat eden Muhtar Mehmet Nuri Parlak’ın isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra 7 maddeden oluşan gündem maddelerine geçildi. Yaklaşık 2 saat süren toplantının tüm gündem maddeleri karara bağlanırken, ihtisas komisyon raporlarının görüşülmesine  yarın devam edilecek.

BİHA

YORUM EKLE