Viranşehir sporda başarı hikayeleri yazıyor

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, sporun her branşını desteklemenin yanı sıra kurduğu spor tesisleriyle çocuk ve gençlerin geleceğine adeta ışık tutuyor.

Viranşehir sporda başarı hikayeleri yazıyor
banner2

Viranşehir Belediyesi Basın Biriminden gelen yazılı metine göre; uzun yıllar adı terörle anılan Şanlıurfa’nın “Sabır Şehri” Viranşehir, artık sporda başarı hikayeleri yazıyor.

 İlçenin farklı mahallelerinde yapılan 5 adet halı saha, 5 gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu ve Viranşehir tarihinde bir ilk olan kadın voleybol takımı ile kentin adının terör yerine sporla anılması sağlandı. Ekinci’nin büyük destek verdiği Viranşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı ligin ilk yarısını yenilgisiz ve lider olarak kapatırken, Erkek Voleybol Takımı ise ilk yarıyı averajla 3. sırada tamamladı. 

 ŞALVARLI TENİS İLE TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU

Viranşehir Beldespor’un yanı sıra tüm amatör kulüplere de destek olan Ekinci, “Şalvarlı Tenis” ile Türkiye gündemine oturan Sarıbal Mahallesi’ni de çok amaçlı saha ve yanında bir de halı saha ile buluşturmaya hazırlanıyor. 

BAKANDAN SÖZ ALDI

Paylaştığı Twitter mesajında “Şanlıurfa Viranşehir’deki görüntüler beni çok mutlu etti. İnşallah köyümüzdeki eksiklikleri en kısa sürede tamamlayıp, çiçeği burnunda sporcularımızla güzel bir turnuva düzenleyeceğiz” şeklinde paylaşım yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’ndan, Sarıbal için bir de modern tenis kortu sözü olan Başkan Ekinci, “Gönül verdiğimiz güzel şehrimiz Viranşehir, tek sevdamızdır” dedi.

 Ekinci; sporun çocuk ve gençlerde mutluluk, öfkeyi kontrol edebilme, saldırganlığı frenlemeye yardımcı olduğunu, erişkinlerin sağlıklı ve dinamik olmalarını sağladığını, her yaş grubundaki bireyler için de beden ve ruh sağlığı üzerinde olumlu etkiler yaptığının bilimsel araştırmalarla kanıtlandığına vurgu yaptı. Ekinci, şunları kaydetti:

"Bu bilimsel gerçeklerden hareketle biz her yaş grubuna sporu özendirmenin yanı sıra özellikle çocuk ve gençlerimizin sporla sosyalleşmesini ve terör nifaklarından uzak tutulmasını sağlıyoruz. Çünkü çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Onlara yaptığımız her yatırım bu vatana yapılmış yatırımdır. Bu nedenledir ki bundan sonraki projelerimizde de çocuk ve gençlerimiz hep öncelikli olacak."

BİHA

YORUM EKLE