Siverek’te yeni yerleşim alanları ve okulların yolları yapılıyor

Siverek Belediyesi yaklaşan kış ayları öncesi ilçedeki yeni yerleşim alanlarının ve yolu tahrip olan okulların yollarını yeniliyor.

Siverek’te yeni yerleşim alanları ve okulların yolları yapılıyor
banner1

SİVEREK- Şanlıurfa Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın talimatıyla çalışmaları başlatan Fen İşleri Müdürlüğü, Şirinkuyu Mahallesi’ndeki yeni yerleşim alanları ve okul yollarını yeniliyor.

Fen İşleri Müdürlüğü, bir süre önce alt yapısı tamamlanan küme evleri bölgesinde çalışma başlattı.

Eğitimin desteklenmesi ve öğrencilerin daha sağlıklı ulaşım ağıyla eğitim almalarını sağlamak amacıyla çalışan belediye ekipleri, bölgedeki eğitim kampüsünün yollarını da betonla kapladı.

Fen İşleri Müdürü Abdulkadir Canalır, “Şu an ilçemizde devasa bir alt yapı çalışması var. ŞUSKİ, elektrik dağıtım şirketi, telekomünikasyon ve bazı GSM şirketleri alt yapının iyileştirilmesi konusunda yüksek miktarlarda yatırım yapıyor. Bugün bazı noktalarda çeşitli şikayetler olsa da bu yatırımların değerini ancak tamamlandığı zaman fark edeceğiz. Halkımızdan ricamız biraz daha sabır göstermeleridir. Alt yapısı tamamlanan ve çökme riski olmayan bölgelerde hızlıca üst yapıyı tamamlıyoruz ancak bekleme süresi olan yerlerde yapacağımız çalışma kamu kaynaklarının israf edilmesi anlamına gelir.” dedi.

BİHA


YORUM EKLE