Akçakale’de husumet son buldu

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde uzun süredir aralarında kan davası ve husumet bulunan Dara ve Maskan ailesi barış yemeğinde bir araya gelip husumete son verdi.

Akçakale’de husumet son buldu
banner2

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı kırsal Pekmezli Mahallesi'nde 2015’te Dara ve Maskan aileleri arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden meydana gelen silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetmişti. Kan akan silahlı kavganın ardından taraflar arasında husumet başladı. Aileler arasında 6 yıldır devam eden husumetin son bulması için bölgenin kanaat önderleri devreye girdi. Aileleri ikna etmeyi başaran bölgenin ileri gelenleri Pekmezli Mahallesinde düzenlenen barış yemeğinde tarafları bir araya getirdi.

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı barış yemeğine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ile onlarca davetli katıldı.

Husumetli taraflar, barış yemeğinden önce birbirlerine sarılarak aralarındaki düşmanlığı sonlandırdıklarını ifade etti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, barış yemeğini sosyal medya hesabında paylaşarak emeği geçenlere teşekkür etti. Akay, “Bize sulh yolunda yürümeyi nasip eden Rabbime hamd-u senalar olsun” ifadesini kullandı.


BİHA


YORUM EKLE