Siverek Meclisi'nin mayıs ayı oturumları tamamlandı

Siverek Belediye Meclisi’nin mayıs ayı olağan toplantısı yapılan üçüncü oturumun ardından tamamlandı.

Siverek Meclisi'nin mayıs ayı oturumları tamamlandı
banner1

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak başkanlığında meclis salonunda ilk oturumu yapılan toplantıda dünyanın Filistin saldırılarına sessiz kalmasının kabul edilemeyeceğini söyledi.

Filistin’de yaşanan saldırıların insanlık suçu olduğunu belirten Çakmak, “Gazze’de yaşananlar sadece İslam dünyasının harekete geçecek bir olay değildir. Bu bir insanlık suçu olduğu için bütün insanların bu konuda tek ses olması gerekiyor. Bugün İsrail’deki farklı dinlere mensup olanlar bile yapılanlara karşı çıkıyor. Tabi bunu gerçekten insani duygular taşıyanlar yapıyor” dedi.

Gündem maddelerine geçmeden söz alan meclisteki parti sözcüleri, ortak metinle Filistin’e destek vererek İsrail’i kınadı. Daha sonra gündeme geçen meclis üyeleri, vatandaşlardan gelen talepleri ilgili komisyonlara havale etti. Komisyonlardan gelecek raporların değerlendirilmesi amacıyla toplantı ertelenen ikinci oturumla devam etti.

Raporların meclis üyelerinin oylarına sunulmasıyla süren toplantıda İmar ve Emlak-İstimlak komisyonundan gelen raporlar görüşüldü.

Cuma günü meclis başkan vekili Mahmut Güzen başkanlığında düzenlenen son toplantıda ise Mali Hizmetler Müdürlüğünden gelen 2020 Yılı Bütçe Kesin Hesabı görüşülerek karara bağlandı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99