Şanlıurfa'da toz bulutu sonrası elektrik kesintisi

Şanlıurfa'da toz bulutunun etkili olmasının ardından kent merkezinde bazı ilçe ve kırsal mahallelerde elektrikler kesildi. Aboneler duruma tepki gösterdi.

Şanlıurfa'da toz bulutu sonrası elektrik kesintisi
banner1

Şanlıurfa'da en küçük olumsuz hava koşullarında kesinti olması neredeyse sıradan bir durum oldu. Bu kez kesintinin nedeni toz...

Akşam saatlerinde Suriye'den gelen toz bulutu rüzgarın da etkisi ile tüm kenti etkisi altına aldı. Görüş mesafesini düşüren, solunum güçlüğüne neden olan toz bulutunun ardından merkez Karaköprü ve Eyyübiye İlçelerindeki bazı mahalleler ile kırsaldaki bir çok mahallede elektrik kesintisi yaşandığı öğrenildi. Elektrik dağıtım şirketine peş peşe yapılan şikayetler üzerine kesinti yaşanan noktalara ekip gönderildiği belirtilirken abonelerden kesintilere tepki geldi.

Yaz kış en ufak bir doğa olayında kesinti yaşandığını belirten aboneler bu kez bahanenin toz olduğunu dile getirerek "Kışın rüzgar çıkıyor kesiliyor, yağmur yağıyor, kar yağıyor kesiliyor. Şimdi de de toz çıktı yine kesinti var. Trafoya toz girdi" dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99