Sınırda duygusal anlar... Urfalı gazetecinin kızından sürpriz

Şanlıurfa sınırında Barış Pınarı Harekatı’nı takip eden gazetecilerden Ali Leylak, kızlarından gelen sürpriz ile duygusal anlar yaşadı. Kızların babalarına olan özlemini dile getirdikleri anlar, diğer gazeteciler tarafından haberleştirildi.

Sınırda duygusal anlar... Urfalı gazetecinin kızından sürpriz
banner2

9 Ekim 2019 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Ulusal Ordusu grupları tarafından Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik başlatılan sınır ötesi askerî harekâtta ateşkes sürüyor.

Harekatın başlatıldığı Şanlıurfa’nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerinde de yerel, ulusal ve uluslararası basın mensupların operasyon takibi aralıksız devam ediyor. Gece gündüz demeden gelişmeleri kamuoyu ile paylaşan gazeteciler, görev yaptıkları ilçede kalıyor. Yaklaşık 2 haftadır evlerine gidemeyen gazetecilerin sevdiklerinden ayrı geçirdikleri günler bazen her iki taraf için de dayanılmaz bir hale geliyor.

Bu psikolojik savaşın yenik kahramanları ise çocuklar oluyor. 

Demirören Haber Ajansı Şanlıurfa Şefi Ali Leylak’ın kızları Ela ve Elif de o kahramanlardan...

2 kız çocuğu, yıllardır gece gündüz ayırt etmeksizin haber takip eden babalarını bugünlerde harekat dolayısıyla görememenin hüznünü yaşıyor. O hüzün dün sınır ötesine taşındı ve 8 yaşındaki Elif’ten Ceylanpınar sınırındaki babasına bir mektup ulaştı. Şehir merkezindeki gazetecilerin götürdüğü mektupta "Canım babam, baba seni çok seviyorum iyi ki varsın" notları vardı. Mektubu okuyan gazeteci baba Leylak, duygulandı.

 

Kızların babalarına duydukları özlem ve gazetecilerin yaşadığı bu zorluklar diğer basın mensupları tarafından haberleştirildi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99