TİM, Barış Pınarı için Şanlıurfa'daki ailelere yardım yolladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, Barış Pınarı Harekatının yapıldığı sınırda olan Şanlıurfa ve Kilis’teki ailelere verilmek üzere hazırlanan 35 TIR yardım yola çıktı.

TİM, Barış Pınarı için Şanlıurfa'daki ailelere yardım yolladı
banner2

Türkiye’nin güneyindeki terör yapılanmasının temizlenmesi için başlatılan Barış Pınarı Harekatı nedeniyle sınırdaki kentlere yardımlar geliyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından “Birliklerimiz Birlikteliğimizdir” kampanyası kapsamında içerisinde battaniye, halı, ayakkabı, giyim eşyası ve gıda gibi temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı 35 TIR’lık insani yardım malzemesi hazırlandı. TIR’lar Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi ile Kilis’in Göktaş, Ceritler ve Karacaören köylerine gönderildi.
 


 

Yardım malzemelerinin yola çıktığı Gaziantep’te düzenlenen törende konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle şunları söyledi:

“Gerek evlerinden uzaklaştırılan mülteci kardeşlerimizin, gerekse bölgemizde yaşayan saygıdeğer vatandaşlarımızın, hayatlarını kolaylaştırabilmenin, hayati bazı ihtiyaçlarını, onların ayaklarına getirmenin, önemli bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünerek, bir araya geldik. Halkımızın ve ülkemizin şefkatine sığınan kardeşlerimizin, ihtiyaçlarını giderebilecek; gıdadan, giyime, çocuk bezlerinden, kilimlere ve Kızılay’ımıza destek olabilecek muhtelif malzemeler ile toplam 35 TIR’ımızı bölgeye ulaştırdık ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başladık. Bölge halkımızın fedakarlığının ve ordumuzun kahramanlığının hiçbir şekilde karşılığı verilemez.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99