Şehit polisin ismi kütüphanede yaşatılacak

2015 yılında PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen Polis Memuru Ali Öztürk anısına, yine kendi adını taşıyan okulda kurulan kütüphane, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Şehit polisin ismi kütüphanede yaşatılacak
banner1

SİVEREK- Siverek’teki Şehit Ali Öztürk Anadolu Lisesi’nde düzenlenen açılış törenine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Diyarbakır Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, şehidin ailesi, çocukları ve öğrenciler katıldı.

Şehit Polis Ali Öztürk’ün ailesiyle yakından ilgilenen Vali Erin, şehidin annesinin elini öperek çiçek ve teşekkür plaketini takdim etti. Törende bir konuşma yapan Vali Abdullah Erin, kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, şehitlerin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade etti.

Erin konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Şehitlerimizin emanetleri sadece devletin değil, toplumun her bir ferdinin mutlak surette sahip çıkması gereken emanetleridir. Şehidimizin uğruna canını feda ettiği başta ay yıldızlı bayrağımız olmak üzere, kutsal değerlerimize hep birlikte sarılıp, kararlılıkla sahip çıkmamız gerekiyor.”

Şehitlik mertebesinin yüceliğine dikkat çeken Erin, şehit ailelerinin yaşadığı zorlu süreçlere dikkat çekerek, “Onlar sabır gösterip, metanetlerini korudular. Bizler de tüm imkânlarımızla onların yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Allah şehidimizin mekânını cennet etsin. Şehidimizin ismini bu okulda ve kütüphanede yaşatmaya devam ederken, onları yüreğimizde hissetmeye ve yaşatmaya da devam edeceği.” diye konuştu.

BİHA

 


YORUM EKLE