Başkan Beyazgül'den dikkat çeken açıklama!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'den dikkat çeken açıklama geldi. Açıklamanın yüzlerce vatandaşın kurulmasına karşı çıktıkları akaryakıt istasyonu için olduğu tahmin ediliyor.

Başkan Beyazgül'den dikkat çeken açıklama!
banner2

HALİLİYE- Şanlıurfa'nın Haliliye İlçesi Şehitlik Mahallesi'nde kurulmak istenen akaryakıt istasyonuna karşı mahalle sakinleri ve Şanlıurfa Barosu'nun verdiği mücadelede yeni bir gelişme yaşandı.

Büyükşehir Belediyesi meclisinin oluru ile imar değişikliği sonucu İl Sağlık Müdürlüğü eski binasının yerine akaryakıt istasyonu vermesi kararlaştırılmıştı. Baro hukuka aykırı olduğu için karara itiraz ederken mahallede yaşayan 800 kişi de karardan dönülmesi için dilekçe ile itirazlarını sundu. Tüm itirazların ardından bugün kararla ilgili önemli isimlerden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin'den bir açıklama geldi.

Açıklamasında üstü kapalı mesaj veren Başkan Beyazgül "Önceliğimiz her zaman kamuoyunun mutluluğu ve hassasiyetidir. Bir kısım kararlar hukuken ve teknik olarak uygun olabilir, ancak yetkili kurumlarımız kamu hassasiyetini de ayrıca dikkate alır, konuyu tekrar değerlendirerek süreci kamuoyunu mutlu edecek şekilde noktalar" dedi.

 Başkan Beyazgül'ün bu  açıklamasının akaryakıt istasyonu konusuna dair olduğu şeklinde yorumlandı.

BİHA


YORUM EKLE