Esnaf ile DEDAŞ karşı karşıya! İddialar mahkemeye taşınıyor

Haliliye'de kazı çalışmalarının ardından saatleri değiştiren DEDAŞ ekipleri iddiaya göre bölgedeki esnafın elektriğini kullandı. Fatura da esnafa kesildi. Dükkanı kapalı olan esnaf ise duruma tepki göstererek konuyu yargıya taşıyacağını belirti.

Esnaf ile DEDAŞ karşı karşıya! İddialar mahkemeye taşınıyor
banner2

HALİLİYE- Şanlıurfa’da esnaf Ali Hancıoğu, Haliliye İlçesi Şair Nabi Mahallesi'ndeki kapalı işyerine yaklaşık bin lira fatura kesilmesi şokunu yaşıyor. 

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (DEDAŞ) iddiaya göre mahalleye kazı çalışmaları için gitti. Kazı sonrası saatlerin yerlerini ise müteahhit firmanın elemanları değiştirdi ancak ekipler elektriği kullanmak için ortak gidere bağlandı. Bu nedenle esnaf Hancıoğlu'nun da o dönem kapalı olan işyerine 980 TL fatura kesildi. Fatura karşısında adeta şok yaşayan esnaf Hancıoğlu, hem izinsiz elektriğinin kullanılmasına tepki gösterdi hem de tüketim bedelinin kendisine ait olmamasından dolayı faturaya itiraz etti. Sonuç ise olumsuz oldu. DEDAŞ itirazı kabul etmedi. 

ESNAFA KENDİ KULLANDIKLARI ELEKTRİĞİN FATURASINI ÖDETTİLER

DEDAŞ tarafından reddedilen faturayı ödemek zorunda kaldığını belirten esnaf Hancıoğlu, “Şair Nabi Mahallesi'nde DEDAŞ’ın çalışma yaptığı kazı nedeniyle yeni saatler dışarı alınmış ve müteahhit elemanları, kapalı olan dükkanların elektriğini ortak götüre bağlayarak bir ay boyunca çalışmış; gece ve gündüz. Dükkan kapalı olduğu halde bana 980 TL elektrik faturası geldi ve bunu ödedim, ödettirdiler bana. İtiraz ettim ama itiraz dilekçemi kabul etmediler" dedi.

"MAHKEMEYE GİDECEĞİM. MAĞDURİYET YAŞIYORUZ"

Konuya yargıya taşıyacağını belirten esnaf Hancıoğlu, şöyle konuştu:

"Mahkemeye vereceğim, evraklarım da çıkarıldı. Sürekli dükkan kapalı arada açıyoruz. Elektrik fazla kullanmıyoruz. 1 yıllık 94 bin TL elektrik giderim var. Fakat bu müteahhit bağladıktan sonra 1 ay gece gündüz saatim çalışmış. 980 TL bana fatura geldi. Faturaya itiraz etmememe rağmen kabul etmediler, ödemek zorunda kaldım. Mahkemeye vereceğim ve benim gibi birçok mağdur var o mahallede.  Tüketici haklarına gittim. Dilekçe yazdım. Oradan da mahkemeye gideceğim. Hakkımı aramak istiyorum. 1 aylık ortak götüre bağlamışlar müteahhit elemanları bizim de bundan haberimiz yok. Haberimiz olmadığı için böyle bir mağdurluk yaşıyoruz."

BİHA


YORUM EKLE