Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği’nden usulsüz imara tepki!

Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği, Karaköprü’de halkın yaşam alanına usulsüz imar planı işlemi yapıldığı gerekçesiyle itiraz etti.

Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği’nden usulsüz imara tepki!
banner1

ŞANLIURFA –Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Mehmetçik Mahallesi 811 nolu parselde halkın yaşam alanının usulsüz imar planı işlemi yapıldığı ileri sürdü.

Oda yönetimi, bir dönümden az olan alanın dini tesis alanına çevrildiği, planın kesinleşmesi halinde mahallenin sağlık, sosyal tesis ve sosyo kültürel alanından yoksun kalacağından dolayı itiraz etti.

 Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği’nin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Karaköprü İlçesi Mehmetçik Mahallesi 811 nolu parselde halkımızın yaşam alanlarını gasp eden usülsüz İmar Planı işlemi için halkımız ve muhtarımızla yaptığımız itirazlar neticesinde 1 dönüm bile etmeyen bir alan Dini Tesis Alanına geri çevrilmiş. Plan bu şekilde kesinleşirse bu mahallede pazar alanı, sağlık tesis alanı ve sosyo kültürel tesis alanı olmayacak. Planlanan Dini tesis alanı daha önce ki planda bulunan alanın 3 te 1'i bile değil. Takipçisi olmaya devam edeceğiz”.

BİHA


YORUM EKLE

banner99