Urfa’da kapalı psikiyatri servisi açılacak!

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kapalı psikiyatri servisi kuruluyor.

Urfa’da kapalı psikiyatri servisi açılacak!
banner1

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kapalı psikiyatri servisi kuruluyor. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, kurulacak olan kapalı psikiyatri servisini yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Sağlık Müdürü Gülüm, hastaların çevre illere gittiğini bundan dolayı kapalı psikiyatri servisine ihtiyaç olduğunu söylerken şu ifadeleri kullandı:

 “Toplum ruh sağlığı merkezi ve psikiyatri servisiyle psikiyatri hastalarına verilen hizmetin, kapalı psikiyatri servisinin açılmasının tamamlanmasıyla ikinci bir ayağıda tamamlanacaktır. Servisimizin açılmasıyla birlikte inşallah bundan sonra hastalarımızı başka merkeze göndermeden hizmet vereceğiz. Böylelikle hastalarımız başka şehirlerde mağdur olmaktan kurtulacaklar. Burada önemli olan, hastaların zamanlarını kaliteli bir şekilde geçirip, hastalığın o ağır ilk dönemlerini burada daha rahat ve huzurlu bir şekilde atlatmalarıdır.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim yardımcısı Ruh Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülben Saraçoğlu ilde şuana kadar kapalı psikiyatri servisi yoktu. Adana veya Elazığ gibi illere sevk ediyorduk bu da ciddi bir mağduriyet olduğunu aktardı.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99