Geri sayım başladı! Urfa'da sezon açılıyor...

2022-2023 kara avcılığı döneminin 20 Ağustos'ta başlayacağı duyuruldu. Tarım ve Orman Bakanlığı Şanlıurfa İl Müdürlüğü avcılık belgesi alınması gerektiğini belirtti.

Geri sayım başladı! Urfa'da sezon açılıyor...
banner2

ŞANLIURFA- Tüm bölgelerde 2022-2023 kara avcılığı dönemi 20 Ağustos'ta başlıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Şanlıurfa İl Müdürlüğü, av komisyonunun 2022-2023 dönemine ilişkin kararlarını duyurdu.

Alınan kararla avlanma bölgeleri, türler, avlanma süreleri ve limitleri belirlendi. Buna göre; tüm bölgelerde 20 Ağustos'ta bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacak. Çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatillerde de (idari tatiller de dahil) av yapılabilecek. Yaban domuzu avı, ilave olarak salı günü de gerçekleştirilebilecek.

Müdürlük avcılara belge uyarısında bulunarak avlanma hakkı elde edebilmeleri için "avcılık belgesi" almaları ve avlanma izin ücretini il şube müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerektiğini hatırlattı. 

Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sistemi'nden, "Avcı Avlakta" mobil uygulamasından ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra genel avlaklarda ve devlet avlaklarında avlanabilecekler.

BİHA


YORUM EKLE

banner99