Urfa’nın ilçesinde koronaya karşı afişli uyarı

Eyyübiye Kaymakamlığı ve Eyyübiye Belediyesi yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında ilçe merkezindeki birçok noktaya uyarıcı afişler astı.

Urfa’nın ilçesinde koronaya karşı afişli uyarı
banner2

Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal’ın koordinesinde Eyyübiye Belediyesi ile birlikte yapılan çalışmalarla, virüsle mücadele devam ediyor. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan, dünya genelinde hızla yayılmaya devam eden ve etkisini Türkiye’de de göstermeyi sürdüren koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında Eyyübiye Kaymakamlığı ve Eyyübiye Belediyesi ilçe genelindeki birçok noktaya afişler asıldı.

Dünyada pandemi boyutuna ulaşan koronavirüsten korunmak için en iyi yöntemin evde izole olmak ve bulaşma riskinin önemine vurgu yapılan afişler, Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelindeki birçok noktaya asıldı. Vatandaşların virüsle mücadelede dikkatli olmaları gerektiğinin ve virüsün bulaşma riskinin öneminin vurgulandığı afişlerle, vatandaşlara çağrıda bulunuldu.

Asılan afişlerde, “Dikkat, hastalığı bulaştırmak ve ölüme sebep olmak, hem vebaldir, hem günahtır, hem kul hakkıdır. Kul hakkı tevbe ile bağışlanmaz” gibi ifadelere yer verildi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99