Şanlıurfa Valiliği duyurdu: Sınır ötesinde patlama

Şanlıurfa'nın sınır komşusu olan Suriye'de düzenlenen bombalı saldırıda 6 Suriyeli hayatını kaybederken 3 Suriyeli de yaralandı. Şanlıurfa Valiliği yaralıların Ceylanpınar'a da getirildiğini belirtti.

Şanlıurfa Valiliği duyurdu: Sınır ötesinde patlama
banner2

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin hemen karşısında yer alan Suriye'nin Rasulayn İlçesinde patlama meydana geldi.

Şanlıurfa Valiliği konuya dair yazılı açıklama yaptı. Açıklamada saldırının saat 18.00 sıralarında el yapımı patlayıcı düzeneğinin patlatılması sonucu yaşandığı belirtilerek "26.09.2020 tarihinde, saat 18.00 sıralarında Resulayn-Haseke Yolunda meydana gelen, PKK/YPG’li teröristlerce masum sivilleri hedef alan el yapımı patlayıcı düzeneğinin patlatıldığı olayda, 6 Suriyeli sivil hayatını kaybetmiş, 3 Suriyeli sivil de yaralanmıştır." denildi.

Yaralıların aynı zamanda Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde de tedaviye alındığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yaralılar Resulayn Hastanesi ve Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır." ifadelerine yer verildi.

BİHA

YORUM EKLE