DEVA Partisi Urfa İlçe Başkanlarına yetki belgesi verdi

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün’ün katılımı ile düzenlenen toplantıda DEVA Partisi Şanlıurfa İlçe Başkanlarına yetki belgesi verildi.

DEVA Partisi Urfa İlçe Başkanlarına yetki belgesi verdi
banner2

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından bugün düzenlenen basın toplantısında Şanlıurfa ilçe başkanlıklarına yetki belgesi verildi.

Toplantı, DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün ve İlçe başkanlarının katılımı ile gerçekleşti. Ergün, ilçe başkanlarına yetki belgeleri takdimini yaparak, gündeme dair açıklamada bulundu.

DEVA Partisi İl Başkanı Ahmet Tüysüz,  toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün Bozova Kongremizi gerçekleştireceğiz anca başkanımız yoğun bakımda rahatsız olduğu için katlım sağlayamayacak. Kendisi için dualarınızı bekliyoruz. Siyasette kendi rengimizi oturtmaya çalışıyoruz. Siyasete girdiğimiz zaman insanlıktan çıkmıyoruz. Bu yolda emin adımlarla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ERGÜN: SİYASET GÖREVİNİ YAPMAYINCA EKONOMİDE DE İLERLEYEMİYORUZ

Siyaset özgürlük barış, hukuk ve adaleti ürettiğinde görevini yapıtığına ve Türkiye’ de bunların uzun zamandır üretilmediğine dikkat çeken DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün’ün, “Bize neden DEVA Partisini Kurdunuz neden buradasınız diye sorduklarında şu cevabı veriyorum. Siz niye burada değilsiniz diye cevap veriyorum. Siyasetin bir görevi vardır. Siyaset özgürlük barış, hukuk ve adalet üretiyorsa görevini yapıyordur. Türkiye’ de bunlar uzun zamandır üretilmiyor. İnsanlar bundan çok müştekiler. Siyaset görev yapmayınca ekonomide de ileriye gidemiyorsunuz. Son zamanlarda varlıklarımız tükeniyor. Türk lirasının değeri düşmüş durumda. İşsizlik enflasyon bütün rakamlar ters dönmüş durumda. Siyasetin ve ekonominin görevini yapamadığı bu zor zamanlarda elimizi taşın altına koymaktan başka bir çözüm bulamazdık.

 Biz tüm bu eksikleri daha öncede iktidar olan siyasi partilerde söylediğimiz zaman aman muhalefet partilerin eline malzeme vermeyelim diye kısık sesle, bireysel bir şekilde söylerdik ama hiçbir işe yaramadı. Şuanda yanlış olanı da doğru olanı da yüksek sesle söyleyebiliyoruz.  Bu amaç çerçevesinde DEVA Partisi ile yola çıktı. Türkiye’de ne raydan çıkmışsa bunların hepsini yola koymaya çalışacağız.

Yeni kurulan bir siyasi olarak kendi kadrolarımızı düzenimizi kurmaya çalışıyoruz. Şanlıurfa’da DEVA Partisine büyük bir ilgi olduğunu görüyorum. Hızlı bir şekilde ilçe teşkilatlarımız kuruluyor şimdi ise kongrelerimizi yapıyoruz. Şanlıurfa’da arkadaşlarımızın çalışmalarından son derece memnunum. İnşallah ilçe kongrelerimiz yaptıktan sonra sahaya çok daha güçlü bir şekilde inmiş olacağız. Çok yakın bir erken seçim beklemiyoruz. 2021’in sonlarına doğru bir erken seçim olabilir. Çünkü Türkiye’nin siyasi ve ekonomik sonuçları taşınamaz hale geliyor. Mevcut iktidarın bu yükü daha fazla kaldıracağını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

BİHA 

YORUM EKLE