Şanlıurfa'da milyonluk hırsızlık! 6 gün sonra fark edildi

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesinde bir apartmana elini kolunu sallaya sallayan giren 3 şahıs, bir daireden 1 milyonluk TL değerinde mücevher ve altın çaldı.

Şanlıurfa'da milyonluk hırsızlık! 6 gün sonra fark edildi
banner1

Şanlıurfa'da bir eve giren 3 hırsız, milyonluk mücevher ve altın çaldı.

17 Eylül Perşembe günü saat 13.40'da Karaköprü İlçesi Akpıyar Mahallesinde meydana gelen olayda, 3 şahsın, Çadırcı Apartmanına girdiği görüldü. Apartmana elini kolunu sallaya sallaya temkinli bir şekilde giren şahıslar, soymak için planladıkları eve yöneldi. Kimsenin olmadığını önceden öğrendikleri anlaşılan hırsızlar, hiçbir zorlama olmadan girdikleri evde ne var ne yok aldı.

MÜCEVHER VE ALTIN ÇALDILAR

1 saat kaldıkları evde yaklaşık 1 milyon TL değerindeki mücevher ve altınları alan şahısların daha sonra ise planlı bir şekilde apartmandan çıktığı görüldü. Aynı anda girdikleri apartmandan şahıslardan birinin önce çıktığı ve sola gittiği, diğer 2 şahsın da dakikalar sonra çıktığı ve sağa doğru gittiği anlar ise kaydedildi.

EV SAHİBİ 6 GÜN SONRA FARK ETTİ

Ev sahibi ise altın ve mücevherlerin çalındığını 6 gün sonra fark etti. Hırsızların eve girdiğini anlaması üzerine Karaköprü Emniyet Müdürlüğüne giden ev sahibi, şikayette bulundu. Ekipler, güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler ile hırsızları yakalamak için başlattıkları soruşturmayı sürdürüyor.

Öte yandan, kimliği tespit edilemeyen hırsızların kadın kılığına girmiş olabilecekleri de tahmin ediliyor.

Özlem DİKMEN/BİHA

YORUM EKLE