Şanlıurfa düşük riskli il oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan illerin Kovid-19 değerlendirme kriterlerine göre, Şanlıurfa düşük riskli (mavi) iller arasında yer aldı.

Şanlıurfa düşük riskli il oldu
banner2

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, illerin Kovid-19 risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldığını duyurarak, “Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre, normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Paylaşılan haritada Şanlıurfa’nın düşük riskli (mavi) kategorisinde yer aldığı görüldü. Şanlıurfa’ya komşu olan Adıyaman’ın çok yüksek riskli (kırmızı) iller arasında, Gaziantep’in ise orta riskli (sarı) grupta yer alması dikkat çekti.

 

Düşük riskli iller

Haritaya göre Şanlıurfa’nın yanı sıra Uşak, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır düşük riskli (mavi) iller kategorisinde yer aldı.

 

Orta riskli iller

Ankara, Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars orta riskli (sarı) grupta yer aldı.

 

Yüksek riskli iller

İstanbul, İzmir Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Antalya, Kütahya, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karaman, Mersin, Niğde, Kırıkkale, Kayseri, Kilis, Artvin ve Ardahan yüksek riskli (turuncu) iller oldu.

 

Çok yüksek riskli iller

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman ise çok yüksek riskli (kırmızı) iller arasında yer aldı.

BİHA

YORUM EKLE