Urfa Valisi memurlar için mesai saatlerini duyurdu!

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı kararlarının ardından ilk genelge geldi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de genelgenin ardından mesai saatlerini duyurdu.

Urfa Valisi memurlar için mesai saatlerini duyurdu!
banner1

Kamuda esnek çalışma dönemi resmen sona erdi.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi de resmen yayınlandı. Buna göre kamuda esnek çalışma dönemi 2 Mart itibarıyla sona ererken, tam zamanlı çalışma başladı.

Gerektiğinde illerde valilerce farklı mesai saatlerinin belirleneceği genelgenin ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de konuya ilişkin açıklama yaptı ve  "Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara yönelik esnek çalışma uygulaması kaldırılmış olup, 02.03.2021 tarihinden itibaren ilimizdeki mesai saatleri; 08.00-12.00 / 13.00-17.00 olarak uygulanacaktır" dedi. 

Öte yandan genelgeye göre kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahallerle kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması için gerekli tedbirler alınacak.

BİHA

YORUM EKLE