Şanlıurfa’dan yola çıktı: Suriye’ye gidecek

‘Ekmeğini Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında toplanan un yardımları ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Şanlıurfa’dan yola çıktı: Suriye’ye gidecek
banner1

Şanlıurfa İl Müftülüğünün öncülüğünde “Ekmeğini Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan kampanyaya Adana İl Müftülüğünün katkıları ve Şanlıurfa ile Adana din görevlilerinin destekleriyle Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde hayatlarını devam ettirmeye çalışanlar için bir yardım kampanyası düzenlendi.

Düzenlenen törende konuşan Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan, “Zor zamanlar geçirdiğimiz salgın günlerinde bile yardımsever vatandaşlarımız ve görevlilerimiz, mağdur ve mazlum kardeşlerimizi unutmadı.  Sofralarında aş olsun diye için kış öncesi seferber oldular” ifadelerini kullandı.

Kampanya kapsamında Şanlıurfa ve Adana illerinden toplanan 7 tır, 167 ton un yardımı yapılan dua ve tekbirlerle uğurlandı.

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Adana İl Müftülüğü iş birliğinde “Ekmeğini Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında toplanan un yardımı, Telabyad ve Rasulayn’da Barış Pınarı Harekâtı Bölgesinde hayatlarını devam ettirmeye çalışan ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarında aş olacak.

BİHA

YORUM EKLE