Şanlıurfa’nın ilçesinde esnafa uyarı

Akçakale Belediyesi zabıta ekipleri tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçe genelinde denetimleri sürerken, kurallara uyulması konusunda esnafa uyarılarda bulunuldu.

Şanlıurfa’nın ilçesinde esnafa uyarı
banner2

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de etkisini hala sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle Akçakale Belediyesi tedbirleri sürdürüyor.

Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın talimatları ile ekipler salgından korunma tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Son zamanlarda artan vakaların ardından denetimler daha da sıklaşırken; ilçe genelinde tüm işletmelerde sosyal mesafe, maske ve hijyenkurallarına uyulup uyulmadığına bakılıyor. Ekipler, esnafı kurallara uyulması konusunda hem uyarıyor hem de bilgilendiriyor.

Yalçınkaya ise konuya dair yaptığı açıklamada normal hayata dönüş sürecinin daha da hızlanması için kurallara uyulmasının zorunlu olduğuna dikkat çekerek “Hem şahsi hem toplumsal sorumluluklarımız var. Biz sıfır vaka hedefi ile belediye olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın da kurallara eksiksiz uyması gerekiyor” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99