Şanlıurfa'daki projenin başına Yusuf Yavuz getirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen İPARD programı kapsamında LEADER Tedbirinin Uygulanmasının Desteklenmesi amacı ile Hilvan Yerel Kalkınma Stratejisinin başına Yusuf Yavuz getirildi.

Şanlıurfa'daki projenin başına Yusuf Yavuz getirildi
banner2

Avrupa Birliğinde 11 yıldır kırsal alanların geliştirilmesi ve kalkındırılması için başarıyla uygulanan LEADER yaklaşımı 2020 yılında Türkiye’de hayata geçirildi.

LEADER yaklaşımı doğrultusunda Hilvan'da tarım, turizm, kültürel miras, kırsal toplulukların kapasitelerinin geliştirilmesi, kırsal alanların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesi amacıyla 25 faaliyet ve 25 proje hayata geçirilecek.

Bu faaliyet ve projelerle Hilvan’ın dünyaya tanıtılmasına yönelik 3,5 yıl boyunca Hilvan Yerel Kalkınma Stratejisi tarafından tamamı hibe olmak üzere yaklaşık 2,5 milyon TL mali kaynak Hilvan’ın geliştirilmesine ve tanıtılmasına harcanacak. LEADER yaklaşımı kapsamında Hilvan’da yapılacak faaliyetlerle ilgili Yusuf Yavuz projenin başına getirildi.

Öte yandan Yavuz; Afyon Kocatepe Üniversitesi Fizik Öğretmenliği ve İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinden mezun olmuş, SODES kapsamında yürütülmüş olan Merder Eğitim Merkezi koordinatörü olarak çalışmış, Avrupa Birliği İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Hibe ve Tanıtım Eğitimleri konusunda kendisini geliştirmiş ve bilirkişilik yapmıştır.

BİHA

YORUM EKLE