Karahantepe-Göbeklitepe için personel alınacak

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığının 248 sözleşmeli personel alacağı açıklanırken, Şanlıurfa’ya da 4 kişi alınacak.

Karahantepe-Göbeklitepe için personel alınacak
banner1

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığına personel alınacağı açıklandı.

Açıklamaya göre toplam 248 personel için duyuru yapılırken, Şanlıurfa’ya da 4 kişi alınacak. Alınan personeller, Karahantepe-Göbeklitepe kazı projelerinde görev alacak.

Konuyla ilgili ilan açıklaması şu şekilde:

“Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan Türk Tarih Kurumu Başkanlığınca desteklenen arkeolojik kazı projeleri kapsamında adedi ve görev yeri aşağıda belirtilen çalışmalarda istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre 162 Arkeolog, 39 Müze Araştırmacısı ve 47 Restoratör olmak dzere toplam 248 sözleşmeli personel alınacaktır.

06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüge konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar kapsamında proje süresince istihdam edilecek sözleşmeli personelden, Arkeolog ve Müze Araştırmacısı unvanlı pozisyonlar için 2020 yılı KPSS (B) grubu (lisans düzeyi) KPSSP3 puan sıralaması yapılarak, Restoratör unvanlı pozisyon için sadece mesleki uygulama sınavıyla yerleştirme işlemi yapılacaktır.”

İlanın detayları için TIKLAYIN

BİHA

YORUM EKLE